Hoşgeldiniz Sayın: Misafir
MARKALAR
 
Mağazamız

    Bayilik için tıklayın

          BULTAŞ YAPI

 
Kampanya
 
 


 

 
Faydalı Videolar
Doğalgazı Verimli Kullanma
Doğalgaz Kaçağında Yapılacaklar
Güvenliğiniz İçin 1 Dk
Kaynaktan Eve Doğalgaz
 

Hangi Kombiyi Almalıyım

HANGİ KOMBİYİ ALMALIYIM?

Eviniz 50 m2 ile 140 m2 arasinda ise 24 kw yani 20 binlik kombi alicaksiniz.140-200 m2 araliginda ise 28-30 kw 24 binlik 26 binlik kombi alabilirsiniz.200 m2 ve uzeri icinde 30 kw veya 35 kw yani 26.000 lik ve üzeri olabilir.

YOĞUŞMALI KOMBİ NE DEMEK?

Yoğuşmali kombi,kisaca A sinifi kombi diyoruz.Normal kombilere göre daha az doğalgaz faturasi odersiniz.%5 ile25 arasinda tasarruf saglanabilir.Ancak her yere yoğusmali kombi alinamaz.yoğusmali kombi mutfaga takilacak ise bulaşık makinesi su giderine veya balkonda ise balkon giderine kombinin yoğusma suyu akmalıdir,aksi takdirde yogusmali kombi alamazsiniz.normal hermetik kombi alicaksiniz.

MEVCUT HERMETİK KOMBİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?.

İSTANBUL İÇİN aynı gün,igdaş tan kombi değişim formu alınır.eski Hermetik kombinizi söküyoruz,yerine sectiğiniz yeni bir hermetik kombi takıcağız.daha sonra kombi ilk çalıştırmayı fabrikanın kombi yetkili servisi gelir.kombi değişim formunu görmek ister ve kombinizi kontrol eder problem yoksa kombinizin garantisi başlamış olur.

KOMBİ MONTAJI VEYA DEĞİŞİMİ ÜCRETLİMİDİR?

Kombi montaj veya değişim hizmeti ücretlidir.İstanbul için Montaj Proje işleri İçin Firmamız Yardımcı olmaktadır.İstanbul dışı iller için kendi bölgenizdeki doğalgaz tesisat firma veya usta ile görüşünüz.montaj ücreti 100-200 TL. civarında ödeyip,montajdan sonra kombi yetkili servisi ilk çalıştırma için ücretsiz gelip garantiyi başlatacaktır.

ÇİFT EŞANJÖRLÜ NEDİR?  

 Çift eşanjörün amacı kullanım suyundaki kireci kapalı devre kalorifer tesisatının geçtiği eşanjörden uzak tutmaktır. Kombinin  kalorifer devresinde bulunan su, tesisat içierisine bir defa alınır ve bu su redyatörlerin ısıtılması için sirkülasyon pompası ile devir daim ettirilir. Kullanım suyu ise şebekeden çekilip, kombi içinde bir defa ısıtılarak kullanılır.

Tek eşanjörlü kombilerde, ana eşanörün içinden sürekli taze şebeke suyunun geçmesi (alev ile ıstılması) eşanjörün iç kısmının kireç tabakası ile kaplanmasına neden olur. Oluşan kireç tabakası eşanjörde ısı iletimini engeller, ısınma maliyetlerinin artmasına neden olur. Kireçlenmenin artması ile kombi arızalanabilir. Çift eşanjörlü kombilerde ise kullanım suyunun üretilmesi için 2. eşanjör bulunmaktadır. Ana eşanjörün içinden sürekli devirdaim eden (kalorifer) suyu geçer. Banyo ve mutfakta ihtiyaç duyulan kullanım suyu ise 2. eşanjör vasıtası ile radyatör suyunun ısısından faydalanılarak elde edilir. 2. eşanjör içinden geçen suyun sıcaklığı maksimum 85 °C olduğundan kireçlenme meydana gelmez.

 Çift eşanjörlü kombilerde kullanım suyu ihtiyaç duyulduğunda üretilir. Sistemden kullanım suyu çekildiğinde üç yollu vana üretilen sıcak suyu 2. eşanjördeki suyu ısıtmak için kullanır. 

EN İYİ KOMBİ HANGİSİDİR?

En iyi kombi hangisi derseniz en başta www.kombiforum.com sitesinden forumlara göz atabilirsiniz.Ayrıca kombi yetkili servisi bol olan,kombi tavsiyesi çok olan,en çok satılan,önerilen kombiler en iyi kombilerdir.

EN UCUZ KOMBİ HANGİSİDİR?ANGİSİSİDR 

En ucuz kombi denilince protherm kombi akla gelir.Ayrıca ariston kombi,baymak kombi modellerinde de ucuz kombiler bulunmaktadır.

KOMBİ FİYATLARI 2014

2014 de de Kombi satışında Şampiyonluğumuzu elden bırakmayacağız.2014 kombi fiyatları daha ucuza bizden alabileceksiniz.

KOMBİ NEDİR?

Günümüzde sıcak su ve ısınma için kombi kullanırız.3 çeşit kombi vardır.hermetik kombi,yoğuşmalı kombi,bacalı kombi.Mekana uygun Kombi Alındıktan sonra Kombi montajı herhangi bir tesisatcı ustası tarafından yapılır.daha sonra kombi yetkili servisi çağrılır.ücretsiz gelir kontrol eder,ve ilk çalıştırmayı yapar.kombi garanti süresi başlamış olur.